2017/2018 Program stypendialny Mistrzowie Matematyki

W roku szkolnym 2017/2018 studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Rozmaitości współpracowali z 20 stypendystami, uczniami Gimnazjów oraz Liceów. Uczniowie mieli możliwość podzielenia swojej pasji ze studentami Matematyki, wymiany pomysłów oraz nabycia nowych umiejętności matematycznych oraz logicznych.

Program Mistrzowie Matematyki w roku szkolnym 2017/18 realizowany jest w województwie Świętokrzyskim po raz trzeci. Pomysłodawcą jest Fundacja VIVE Serce Dzieciom, której głównym partnerem finansowym jest Fundacja mBnaku, a partnerem merytorycznym jest Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach - Instytut Matematyki. Patronat objęło: Kuratorium Oświaty w Kielcach.

W każdym roku o stypendia stara się około 200 uczniów. Kapituła Programu, po dokładnym przeanalizowaniu  wniosków nadesłanych przez młodzież, wybiera, w każdym roku, 20 najlepszych. Uczniowie otrzymują stypendia w wysokości 2000 zł. i zobowiązują się do współpracy z Fundacją i Instytutem Matematyki UJK zgodnie z Regulaminem Programu. Stypendystom wskazani zostają opiekunowie w osobach studentów z Wydziału Matematyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Stypendyści uruchomiają własną grupę Facebook-ową, gdzie mają możliwość:

1)        prezentacji wymyślonych przez siebie zadań matematycznych, quizów, łamigłówek z pogranicza matematyki, żartu, wymagające czasami nieszablonowego myślenia

2)        rozwiązywania problemów matematycznych

3)        prezentowania własnych osiągnięć w dziedzinie matematyki w roku szkolnym

Stypendyści mają również możliwość uczestniczyć w warsztatach „Matematyka i logiczne myślenie” przygotowanych przez nauczycieli akademickich Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.