26 października 2012 Dzień Otwarty Uczelni

Kolejny Dzień Otwarty uczelni odbył się dnia 26.10.2012 r. w Campusie
Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ul. Świętokrzyskiej 15.
Nieprzypadkowo wybrano właśnie to miejsce. W ramach Dnia Otwartego
uroczysto przecięto wstęgę, a tym samym oddano do użytku nowy
obiekt, który będzie służył studentom i pracownikom Wydziału
Matematyczno-Przyrodniczego.

Podczas obchodów w holu Instytutu Chemii na stoiskach prezentowały się wszystkie kierunki studiów, koła naukowe i organizacje studenckie.

Nasze Koło Naukowe „Rozmaitości” wzięło aktywny udział w promocji kierunku matematyka i informatyka
z ekonometrią podczas Dnia Otwartego UJK. Oprócz stoiska, na którym prezentowaliśmy swoje dzieła origami
i haftu matematycznego, zapraszaliśmy uczniów do zabawy z łamigłówkami logiczno-matematycznymi. Jak zawsze nasze stoisko przyciągało duże grono zainteresowanych.

Kolejnym punktem programu był „Uniwersytet w praktyce”, czyli warsztaty, laboratoria, ćwiczenia dla uczniów szkół średnich. Rozpoczęły się one o godzinie 11:30 na kierunkach takich jak matematyka, biologia, fizyka, chemia, geografia i ochrona środowiska.

Całość zakończyła się o godzinie 15:50.

Instytut Matematyki organizował:

- warsztaty z origami, prowadzone przez Milenę Chmiel,

- warsztaty z malowania liczbami, prowadzone przez Justynę Lis

- wykład: „Sofizmaty, czyli sztuka ”wykręcania kota ogonem” ”, prowadzony przez mgr Joannę Garbulińską.

Uczniowie bardzo licznie przybyli i chętnie uczestniczyli w zajęciach. W każdej z sześciu grup było ok. 50 osób.