18 maja 2012 III Rajd Uniwersytecki Matematyków

Dnia 18 maja 2012 roku odbył się już III RUM  na trasie Zachełmie - Suchedniów.

Swoją obecnością zaszczycił nas prof. Michał Wojciechowski wraz z panią Ulą. Oprócz niego udział w rajdzie wzięli: dr Michał Stachura, mgr Ewelina Bogdal, mgr Barbara Wodecka oraz mgr Magdalena Nowak. W tym roku dopisali również studenci,a raczej studentki, które stawiły się w liczbie dwóch;)

Wymarsz miał miejsce spod Kościółka w Zachełmiu, skąd wszyscy przeszliśmy do kamieniołomu, w którym kiedyś odnalezione zostały ślady Tetrapoda. Następnie, trasą wyznaczoną przez dr Michała Stachurę, kierowaliśmy się na Suchedniów. Maszerując przez las, czasami w bardzo ciężkich warunkach, mogliśmy spotkać ślady po wąskotorówce. Naszym największym osiągnięciem było zdobycie szczytu -  Świniej Góry (390 m n.p.m.).

Pomimo trudnych warunków naszych twarzy nie opuszczał uśmiech. Wszyscy, po dojściu do Suchedniowa, byli zadowoleni, choć trochę zmęczeni. Lecz najważniejsze było to, że pogoda nam w tym roku dopisała.