28 marca 2012 Warsztaty Origami i Haftu matematycznego

Dnia 28 marca 2012 roku w instytucie Matematyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego odbyły się warsztaty origami i haftu matematycznego.

Po odchodach Studenckiego Święta Liczby Pi zaczęły się Wielkanocne Warsztaty połączone z wystawą i kiermaszem. Na warsztaty licznie przybyli studenci, ale też mieliśmy okazję gościć kilkoro uczniów z Akademii Przyszłości ze swoimi tutorami. Na początku każdy wykonał żabkę i pudełko z origami, a później wyszywał otrzymany szablon haftem matematycznym. Była to świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale także dla studentów. Szczególnie podobało się uczniom Akademii Przyszłości, ponieważ nie chcieli wracać do domu dopóki nie skończyli, więc warsztaty przeciągnęły się czasowo.

Na kiermaszu można było zakupić kartki świąteczne oraz pisanki wielkanocne wykonane z origami modułowego.