9 listopada 2011 Otrzęsiny I roku

Po miesięcznym okresie adaptacyjnym członkowie Studenckiego Koła Naukowego „Rozmaitości” zorganizowali dla studentów I roku matematyki otrzęsiny. Spotkanie to miało na celu zintegrowanie studentów oraz pokazanie im, że studia nie muszą być nudne.

Studenci podzielili się na 4 grupy, a każda z nich miała za zadanie wykonać poszczególne konkurencje (m.in. kalambury, łamigłówki matematyczne, malowanie liczbami itp.). Na zwycięzców czekały nagrody. Przygotowane konkursy zainteresowały pierwszoroczniaków i wszyscy się dobrze bawili. Największą frajdę sprawiły studentom kalambury. Sposób prezentowania haseł był ciekawy, oryginalny i pomysłowy. Oczywiście tradycją już się stało, iż największe zainteresowanie budzi cześć otrzęsin pt. „Pytania do starszych kolegów”. Głównie były to pytania o studia, wykładowców i egzaminy. Członkowie koła odpowiedzieli na wszystkie pytania i rozwiali wszelkie wątpliwości. Również udzielili studentom informacji o SKN „Rozmaitości” i zachęcali do wstąpienia w ich szeregi.

Na zakończenie wszyscy obecni studenci I roku uroczyście ślubowali i tak oto, oficjalnie dołączyli do grona zacnych studentów UJK.