6 maja 2010r. Matematyczna Majówka

Matematyczna Majówka była wydarzeniem zorganizowanym na prośbę nauczycieli Gimnazjum Nr 23 z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Kielcach.

Spotkanie zgromadziło około 100 uczniów. Wszyscy zebrani wysłuchali referatu pt. "Liczby niezwyczajne", który zaprezentował Krzysztof Borek. Prezentacja miała na celu przypomnienie lub przybliżenie uczniom wiadomości dotyczących najważniejszych zbiorów liczbowych. Ponadto uczniowie poznali ciekawostki związane ze szczególnymi i wyjątkowymi przypadkami liczb, a były to m.in.: "liczba złota", "liczba doskonała", czy też przykłady "liczb zaprzyjaźnionych".

Po wykładzie odbyły się konkursy z nagrodami. W ramach zabawy, wszyscy uczniowie rozwiązywali kolejne niezwykle ciekawe łamigłówki matematyczne i zadania, z którymi raczej nie będą mieli okazji spotkać się w szkole.

Po rozstrzygnięciu każdej z 12 konkurencji zwycięzca otrzymywał nagrodę w postaci notatnika, smyczy i długopisu. Dodatkowo dwoje najlepszych uczniów (zwycięzca w trzech konkurencjach i zwyciężczyni w dwóch konkurencjach) zostali nagrodzeni pamiątkowymi koszulkami.

Za pomoc przy organizacji Matematycznej Majówki, SKN "Rozmaitości" pragnie podziękować studentowi Matematyki I roku II stopnia - Rafałowi Wilkowi.