26 marca 2010r Festiwal Matematyki w Staszowie

26 marca 2010 roku sześcioosobowa grupa członków naszego koła, po uprzednim otrzymaniu zaproszenia, wybrała się do Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Staszowie.

W ramach odbywającego się tam Festiwalu Matematyki, SKN "Rozmaitości" przeprowadziło dla uczniów warsztaty origami. Członkowie koła przybliżali uczniom tę starą japońską sztukę tworzenia figurek z papieru, a odbywało się to w trzech grupach, z których każda liczyła po około 14-stu podopiecznych. Uczniowie bardzo chętnie i ze sporym zapałem tworzyli kolejne elementy stopniowo powstającej figury.

Po zakończeniu warsztatów, Krzysztof Borek zaprezentował wszystkim zebranym referat pt. "Liczby niezwyczajne". Prezentacja miała na celu przypomnienie uczniom wiadomości dotyczących najważniejszych zbiorów liczbowych oraz przybliżenie im liczb zespolonych - nieznanych jeszcze na etapie liceum. Ponadto przedstawione zostały ciekawostki dotyczące szczególnych i wyjątkowych przypadków liczb, a były to m.in.: "liczba złota", "liczba doskonała", czy też przykłady "liczb zaprzyjaźnionych".

Bez wątpienia całe przedsięwzięcie można zaliczyć do w pełni udanych. Może o tym świadczyć choćby zainteresowanie warsztatami i referatem, co dało się zauważyć w zachowaniu uczniów, jak również zadowolenie z wykonanych przez nas działań, które okazali nam przedstawiciele szkoły w Staszowie.