17 marca 2010r Studenckie święto liczby pi

Trzy dni po obchodach Międzynarodowego Dnia pi, SKN "Rozmaitości" zorganizowało również "Święto pi" z myślą o studentach naszego Instytutu Matematyki.

Zebrani studenci najpierw wysłuchali referatu pt. "Piękne niewymierne", a następnie przystąpili do rywalizacji w przygotowanych przez nas konkursach. Uczestnicy kolejno brali udział w grze PIraci, Kalambury oraz PI-Bank. Najwięcej śmiechu i zabawy dostarczyły Kalambury, podczas których studenci niejednokrotnie musieli bardzo mocno się wysilić, aby zaprezentować wylosowane hasło związane z matematyką wyższą. Ostatecznie po trzech konkurencjach najlepsi okazali się studenci reprezentujący I rok, którzy otrzymali nagrodę główną, czyli PIerniczki. Ponadto wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali czekoladowymi PIsankami, PIsakami, a liderzy poszczególnych lat, za udany udział w kolejnych konkurencjach wygrywali też kufle na zupę PIeczarkową oraz zabawne, przypominające studenta, małe maskotki.