25 marca 2009 r. Gry logiczne - ciekawy sposób na matematykę

Warsztaty te zostały zorganizowane z myślą o naszych studentach - przyszłych nauczycielach matematyki. Mgr Monika Janus - była członkini Koła, a teraz już doświadczony nauczyciel, zaprezentowała nam kilka ciekawych gier, które nie tylko bawią ale też bezstresowo uczą i rozwijają umiejętności matematyczne.

A oto jakie gry poznaliśmy: Superfarmer (cieszył się największym zainteresowaniem), kilka rodzajów tangramów (prostych tylko na pierwszy rzut oka), układanka Pentomino, strategiczno - losowa gra Rummy, przestrzenne układanki Happy Cubes i stalowe łamigłówki np. Piętrowe serce (ta łamigłówka nadal jest dla nas tajemnicą).
W warsztatach tych tłumnie uczestniczyli studenci matematyki wszystkich lat i nie trudno było zauważyć, że świetnie się przy tym bawili.