11 marca 2009 Studenckie Święto Liczby π

SKN Rozmaitości zorganizowało obchody Święta liczby pi, przygotowania do święta trwały ponad tydzień, ale w tak szczególny dzień nie mogło zabraknąć świątecznych dekoracji, ciekawych faktów matematycznych i konkursów.

W trakcie obchodów zainteresowani studenci wysłuchali referatu Historia liczby pi przygotowanego przez Joannę Garbulińską i Emilię Lenard. Po referacie przyszedł czas na konkurs Popisy roczników. W trakcie trzyetapowej rozgrywki studenci musieli wykazać się umiejętnościami rozwiązywania rebusów z pi, podaniem w szybkim tempie jak największej liczby wyrazów z - pi - oraz znajomością faktów związanych z liczbą Pi przedstawionych podczas referatu. Najlepsi okazali się studenci IV roku i to oni zdobyli przepyszną nagrodę pi-erniczki. Wszyscy studenci zostali nagrodzeni specjalnymi medalami Znawcy Pi, pi-sakami i wspaniałą pi-szarlotką, przygotowaną przez członkinię Koła - Paulinę Kasińską. Był to wspaniały dzień, w trakcie którego studenci mogli się przekonać, że z matematyką można się świetnie bawić.