2018/2019 Zwariowana matematyka

MATEMATYKA – królowa nauk – niekoniecznie jest kochana przez wszystkich uczniów. Jednak czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Kielcach w każdy wtorek, po lekcjach próbowali udowodnić, że Jan Śniadecki nie przesadził mówiąc w ten sposób o tej dziedzinie wiedzy.

Uroczyście, w obecności Prodziekan Wydziału Matematyczno – Przyrodniczego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach Magdaleny Chrapek, Prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom Grażyny Jarosz, Dyrektora Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej księdza Jacka Kopcia oraz 11 studentek ze Studenckiego Koła Naukowego "Rozmaitości" odbyła się inauguracja projektu "Zwariowana Matematyka". Uczniowie otrzymali Karty Uczestnictwa, dowiedzieli się, że matematyka nie musi być bardzo układna i można korzystając z jej zasad dobrze się bawić.

Studenci opracowali na cały rok szkolny ciekawy program, w którym było dużo zabaw, gdzie logiczne myślenie będzie kluczem do rozwiązywania łamigłówek. Dzieci poznały sztukę origami - składania z papieru różnych figur.

Zwariowana Matematyka – projekt, w którym partnerami są:
Fundacja VIVE Serce Dzieciom
Zespół Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej